andrejsala.lv
Uz sākumu
Vēlos saņemt jaunumus
 
 
Attīstība Telpu noma Kultūra un Dzīvošana Par mums Karte
LV/EN/RU
Ziņas
A. Rezidences

(05.08.2009., informācija atjaunota 22.01.2010.)

 

Tie, kas 2009. gada vasarā regulārāk iegriezās Andrejsalas dienvidu daļā, iespējams, pamanīja rosību bijušajā siļķu brāķa biroju ēkā Andrejostas ielā 4. Ar kultūras un mākslas projekta Noass gādību un Andrejsalas attīstītāja Jaunrīgas attīstības uzņēmuma atbalstu te tika sākta radošam darbam piemērotas vides izveide – A. Rezidences.

 

Divstāvu ēku, kas ir viena no visvecākajām būvēm Andrejsalā, paredzēts izremontēt, lai tā atbilstu pasaulē pieņemtajiem mākslinieku rezidenču standartiem. „Uzklausām ārvalstu māksliniekus, kam ir pieredze ceļošanā un darbā dažādās valstīs, jo mākslinieku rezidenču veidošanā mēs esam iesācēji,” stāsta projekta Noass valdes priekšsēdētājs Dzintars Zilgalvis.

 

 

 

A. Rezidenču iekārtojuma koncepcijas pamatā bijusi doma telpu, kur māksliniekam mitināties, iekārtot līdzās darbnīcai, kas izveidota lielākā telpā, kurā būtu iespējams izstādīt rezidences laikā tapušos darbus. Kā prognozē Dz. Zilgalvis, ja A. Rezidencēs vienlaikus varēs uzturēties un strādāt četri mākslinieki, reizi mēnesī vai divos būs iespējams sarīkot veselas četras izstādes vai prezentācijas. Protams, ikvienam rezidējošam māksliniekam ir iespēja iesaistīties kopīgos projektos ar citām radošām apvienībām vai personām, kas darbojas Andrejsalā – fotostudiju Imagine, mākslas studiju Peahen, radošo apvienību Orbīta u.c.

 

Strādāt un uzturēties topošajās A. Rezidencēs jau var patlaban – 2009. gada augustā un septembrī ēkas pirmajā stāvā darbnīcu bija iekārtojis mākslinieks G. Vornels no Somijas, lai sagatavotos savām meistarklasēm. „Esmu sajūsmināts par šo vietu! Idejas un iedvesma te rodas pašas no sevis,” par savu uzturēšanos Andrejsalā sacīja G. Vornels, kas Rīgā bija ieradies kopā ar savu dzīvesbiedri. Līdz gadu mijai A. Rezidencēs uzturējās vēl trīs viesmākslinieki – zviedri Eva Olsone un Jonass Nilsons, kā arī lietuvietis Rims Sakalausks.

 

Pieteikties rezidencei iespējams, sazinoties ar projekta Noass valdes priekšsēdētāju Dz. Zilgalvi pa tālruni 29474401 vai e-pastu.

 

Sekojiet informācijai par norisēm A. Rezidencē Andrejsalas interneta vietnē!

 
 
 
 
 
 

« Atpakaļ   |   Uz augšu   |   Izdrukāt


© SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums” 2006-2019