andrejsala.lv
Uz sākumu
Vēlos saņemt jaunumus
 
 
Attīstība Telpu noma Kultūra un Dzīvošana Par mums Karte
Pasākumu pārskatsObjektiMuzejiVideo
LV/EN/RU
Muzeji
Latvijas Naivās mākslas muzejs
Latvijas Naivās mākslas muzejs iekārtots bijušajā muitas noliktavā Andrejsalā.

Latvijas Naivās mākslas muzeja (adrese: Rīgā, Andrejsalā, Andrejostas ielā 4) septītā sezona iesāksies piektdien, 27. aprīlī, ar radošo projektu ...Zilā zeme..., kurā iesaistījušies 14 jaunie mākslinieki.

 

Pagājušo sezonu Latvijas Naivās mākslas muzejs atklāja ar Izraēlas mākslinieces Irēnas Aizenas personālizstādi Iedomu pasaule. Viens no mākslinieces darbiem ticis iekļauts arī muzeja iespaidīgajā pamatekspozīcijā, kurā ietilpst ievērojamāko Latvijas naivistu (Filips Šalajevs, Rahmails Jakrins, Edgars Krīgers u.c.) mākslas darbi. Sezonas gaitā muzejā bija apskatāma arī Zigfrīda Zoltnera darbu ekspozīcija, savukārt tās pēdējā mēnesī apmeklētāju uzmanību piesaistīja tautas tēlotājmākslas studiju pārstāvju veidota izstāde Cita Rīga.

 

Latvijas Naivās mākslas muzejs darbību sāka 2006. gada pavasarī. Līdz šim muzeja darbība pierādījusi, ka tā ekspozīcijas un tematiskās izstādes piesaista lielu sabiedrības interesi, apmeklētāji bieži apbrīno un uzslavē māksliniekus par viņu uzdrīkstēšanos un netradicionālo pieeju. Muzeja apmeklētājos interesi raisa ne vien mākslas darbi, bet arī pati muzeja ēka, kas agrāk bijusi muitas noliktava. Tā ideāli papildina naivo mākslu, un Andrejsalas šarms vēl aizvien spēj apburt ikvienu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

2007. gadā Latvijas Naivās mākslas muzejs kļuva par pirmo privāto muzeju, kas saņēmis valsts akreditāciju. Muzejs ir kļuvis par apskates vērtu objektu kā rīdziniekiem, tā pilsētas viesiem, iezīmējot Andrejsalu kā jaunu teritoriju mūsu pilsētas kultūras un izklaides iespēju kartē.

 

Muzeja misija ir veidot Latvijas iedzīvotājiem un viesiem izpratni par naivās mākslas kultūrvēstures procesiem, parādīt to nozīmi un savdabību, veicināt Latvijas iedzīvotāju pašapziņu un lepnumu par Latvijas naivās mākslas mantojumu, kā arī ar oriģinālu darbu palīdzību iepazīstināt sabiedrību ar naivās mākslas unikālajām pamatvērtībām un būtiskākajām naivisma stila iezīmēm Latvijas mākslā.

 

Lai saglabātu nākamajām paaudzēm Latvijas naivās mākslas kultūrvēsturisko mantojumu un to izmantotu iedzīvotāju izglītošanas darbā, Naivās mākslas muzejs savas darbības mērķi saskata naivās mākslas autoru darbu vākšanā no 18. gs. līdz mūsdienām, to saglabāšanā, pētīšanā un popularizēšanā. Muzejs īpašu vērību pievērš mūsdienu Latvijas naivās mākslas gleznotāju, tēlnieku un citu nozaru darbu apzināšanai, saglabāšanai un pamata ekspozīcijas izveidošanai muzejā. Pamatojoties uz savākto un izpētīto materiālu, muzejs veic plašu izglītojošo pasākumu kompleksu, īpašu vērību Latvijas naivistu darbu popularizēšanā Latvijā un ārzemēs.

 

Naivās mākslas muzeja darba laiks trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās no pulksten 12.00 līdz 19.00. 

Kontaktpersonas: Dzintars Zilgalvis, Noass valdes priekšsēdētājs, tālr. 29474401; Alise Vetrova,

Latvijas Naivās mākslas muzeja krājumu vadītāja, 26348218.

 
 
 
 
 
 

« Atpakaļ   |   Uz augšu   |   Izdrukāt


© SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums” 2006-2019