andrejsala.lv
Uz sākumu
Vēlos saņemt jaunumus
 
 
Attīstība Telpu noma Kultūra un Dzīvošana Par mums Karte
Pasākumu pārskatsObjektiMuzejiVideo
LV/EN/RU
Pasākumu pārskats

27. un 28. februārī darbnīcu durvis apmeklētājiem atvēra Rijada, Keta Gūtmane un Aprilmarket, un šo unikālo iespēju sajust atmosfēru, kādā rodas dizains, izmantoja desmitiem interesentu.

No 25. līdz 28. jūlijam Rīga uzņēma starptautisko regati "The Tall Ships Races". Trīs dienas rīdzinieku un galvaspilsētas viesu straumes plūda uz Andrejsalu un kuģu piestātnēm lejpus Vanšu tiltam, lai apskatītu buriniekus klātienē un uzkāptu uz klāja!

Šomēnes Andrejsalā noslēdzās konkurss 7. un 8. klašu skolēniem par ugunsdrošības jautājumiem „Uguns pavēlnieks”. To organizēja Valsts reģionālās attīstības aģentūra sadarbībā ar Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienestu.


Jau divus gadus Andrejsalas Enkura namā pulsē pamatīga rosība, kuru kopīgiem spēkiem uztur vairāki desmiti radošu uzņēmumu. Tos vieno piederība radošo nozaru uzņēmumu inkubatora "Creative Andrejsala" saimei, par kura darbības praktisko pusi, ikdienu un rezultātiem aicinājām pastāstīt tā vadības komandas pārstāvjus Rihardu Zariņu un Lieni Kuplo.

Lāčplēša dienā bijušās spēkstacijas teritorijā Andrejsalā pulcējās vairāk nekā 100 jauniešu – piedzīvojumu spēles "Rīgas hronikas" dalībnieki.

10. septembrī Andrejsalā aizritēja vairāki mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" pasākumi, kas piesaistīja daudzu pilsētnieku un Rīgas viesu uzmanību. Apmeklētāju straumes uz Andrejsalu turpināja plūst līdz pat pusnaktij.

Jūnija beigās Andrejsalas Enkura namā savu ceļu sāka inovatīvo biznesa ideju konkurss „Ideju kauss 2011”: līdz 15. augustam ikviens var pieteikt savu biznesa ieceri un piedalīties sākotnējā atlasē. Konkursa noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana notiks novembra vidū.

Jau ceturto reizi uz tradicionālo ielīgošanas pasākumu "Jaunie Jāņi" Andrejsalas Tirgus laukumā publiku aicināja Latvijā plaši pazīstamā rokgrupa "Dzelzs vilks". Šogad grupai pievienojās operdziedoņi Miervaldis Jenčs, Nauris Puntulis un Guntars Ruņģis, kā arī postfolka apvienība "Miglas asni".

6. jūnijā bijušās Andrejsalas termoelektrostacijas telpas piedzīvoja sava veida atdzimšanu – te ar "Jaunrīgas attīstības uzņēmuma" atbalstu elektroakustisku skaņu instalāciju interesentus un lietpratējus iepazīstināja Liepājas Universitātes students Raimonds Apse, kas reizē bija arī jaunā mākslinieka bakalaura darbs.

Jau piekto gadu maija sākumā Andrejsalā apvienība "Apokalipses jātnieki" un citi veloentuziasti iesaistās radošā darbnīcā, lai samontētu jaunus ērmriteņus. Valsts svētku dienā, 4. maijā, ērmriteņi ar saviem pavēlniekiem atstāja garāžas Andrejsalā, lai dotos izbraukumā pa pilsētas ielām.

Sestdien, 30. aprīlī, pārdesmit talcinieku nodevās Andrejsalas dienvidu daļas sakopšanai. Kaudzēs tika krāmēti vēja lauztie koku zari, maisos, liekšķerēs, ķerrās un konteineros – līdzcilvēku pamestie atkritumi. Dažu stundu laikā teritorija tapa tīra un brīva no drazām.

19. martā "Sapņa teātris", atzīmējot piekto dzimšanas dienu, priecēja savus draugus, regulāros izstāžu apmeklētājus un citus interesentus ar speciālu jubilejas programmu.

Piedāvājam izlasīt vizuālo mākslu portālā "studija.lv" publicēto interviju ar mākslas studijas "Peahen" izveidotāju Patriciju Brekti par animācijas filmas "Sieviete un vējš" tapšanas gaitu un specifiku.

2011. gada 6. janvārī laikraksta "Diena" pielikumā "Izklaide. TV" publicēta žurnālistes Laimas Muktupāvelas intervija ar modes dizaineri Keitu. Pirms trim gadiem Andrejsalā tika iekārtots "Keitas kiosks", kas piedāvā dizaineres radītos oriģinālos tērpus dažādām gaumēm un vajadzībām.

Alternatīvās modes un mākslas nedēļa "Moment", "Friend_Ship", "Zulu bārs", "Baltā nakts" u.c.

„Dejas anatomija”, „Atspēriens”, „Skanainavas”, „Jaunie Jāņi”, „Morjana”, mājas performances pasākums „16+5”, „Maxima” reklāmas klipa uzņemšana, Andrejdiena

2008. gada nogalē Andrejsalā sev darbnīcu iekārtoja gleznotājs Ritums Ivanovs, papildinot to radošo nozaru pārstāvju skaitu, kas ikdienā rosās Enkura namā Andrejostas ielā 4a. Iespējams, Latvijā ievērojamākais gleznotājs plašākas sabiedrības uzmanību piesaistīja šovasar, kad kopā ar kolēģi Līgu Purmali kļuva par pirmajiem mūsu valsts māksliniekiem, kuru darbi pārdoti prestižajā britu izsoļu namā "Sotheby’s".

Laikmetīgās mākslas centra projektu telpā „Ēdnīca” Andrejsalā gada pēdējā izstādē savus konceptuālos dokumentālos fotoattēlus piedāvā apskatīt fotomākslinieks Ivars Grāvlejs. Izstādei piešķirts nosaukums „FAMU” – aiz šī saīsinājuma slēpjas Izpildītājmākslas akadēmija Prāgā, kur Ivars studējis un ieguvis maģistra grādu. Mūsu korespondente sastapa I. Grāvleju Valsts proklamēšanas 90. gadadienas rītā Andrejsalā, kur mākslinieks rosījās, gatavodams savu izstādi atklāšanai.

Piedāvājam izlasīt laikraksta „Diena” 18. jūlija pielikumā „Kultūras Diena” publicēto interviju ar apvienības „Orbīta” pārstāvjiem Artūru Punti un Sergeju Timofejevu, kas dalās pārdomās par Andrejsalā tapušo, nesen iznākušo Latvijas krievu dzejas antoloģiju, kā arī par literatūru un kultūru plašākā skatījumā. Kopš 2006. gada vasaras apvienības „Orbīta” Andrejsalas Elektrocehā iekārtotajās telpās laiku pa laikam notiek ievērojami kultūras pasākumi, kas ir vienlīdz interesanti kā latviešiem, tā cittautiešiem.

Intervija ar Rīgas domes Kultūras departamenta (RDKD) direktori Diānu Čivli

Rīgas domes Kultūras departaments ir ierindojams starp tiem, kas atbalsta Andrejsalā notiekošās kultūras iniciatīvas un pasākumus.

"Ideju siena", Muzeju nakts, "Jaunie Jāņi", Baltā nakts, Andrejdiena, "Irēnas bērni" u.c.

"Nokia Extreme Andrejsalā", Muzeju nakts, Ūdens festivāls, Rīgas pilsētas svētki, Baltā nakts, Dizaina dienas, Andrejdiena u.c.

"Vietas apzināšana. Apziņas lokalizēšana", "Skaņu mežs", Dzejas dienas, Andrejdiena u.c.

© SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums” 2006-2022