andrejsala.lv
Pasākumu pārskats
11.09.2011.
"Baltā nakts 2011" Andrejsalā

10. septembrī Andrejsalā aizritēja vairāki mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts pasākumi, kas piesaistīja daudzu pilsētnieku un Rīgas viesu uzmanību.

 

Baltā nakts Andrejsalā iesākās ar studijas Peahen organizēto pasaules mākslas zvaigžņu darbu brīvo kopiju izstādi Zvaigžņotā nakts. Tajā interesentiem tika piedāvāta iespēja apskatīt un novērtēt studijas rīkoto gleznošanas kursu audzēkņu – bērnu un pieagušo – mākslas darbus. 

 

Stundu vēlāk, pulksten 18.00, durvis vēra ērmriteņu izstāžu zāle Velozaurs, kas arvien nebeidz pārsteigt ar veloentuziastu izdomas bagātību. Par vakara naglu Velozaurā kļuva Electrolux velosipēds, aprīkots ar... blenderi. Apmeklētāji bija gatavi gaidīt rindā, lai, minoties ar šo riteni, radītu elektroenerģiju un pagatavotu sev veselīgu kokteili.

 

Tajā pašā laikā Andrejsalas Enkura namā radošā biznesa inkubatora Creative Andrejsala mājvietā  sevi prezentēja vairāki jaunie uzņēmumi. Daudzi no tiem jau paguvuši sevi veiksmīgi pieteikt ne vien Latvijas, bet arī starptautiskā tirgū. Uz Enkura nama rietumu rampas Baltās nakts apmeklētājus izklaidēja mūzikas grupas Suņa stunda un The WoW. Ap pulksten deviņiem uz graudu elevatora fasādes tika projicētas franču režisora Žorža Meljesa melnbaltās īsfilmas tapiera Austra Kalniņa pavadībā.

 

Tostarp Latvijas Naivās mākslas muzejā tika atklāta tautas tēlotājmākslas studiju pārstāvju veidota izstāde Cita Rīga, kurā pilsētas siluetus un arhitektūru ieraudzījām neparastos gleznojumos. Nepamanīti nepalika arī šovasar izstādītie Lietuvā dzīvojošā latviešu mākslinieka Zigfrīda Zoltnera gleznu ekspozīcija.

 

Pulksten 20.00 durvis vēra Sapņa teātris, kas piedāvāja izklaidējošu un izglītojošu izrādi Mūzika. Progress. Kopā ar dažādu laikmetu skaņu ierakstu nesējiem (skaņuplates, magnētiskās lentas u.c.) un funkcionējošu atskaņošanas aparatūru (magnetofoni, patafoni u.c.).

 

Apmeklētāju straumes turpināja plūst uz Andrejsalu līdz pat pusnaktij.

 

Piedāvājam ieskatu Baltās nakts norisēs fotogalerijā!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

« Atpakaļ   |   Uz augšu   |   Izdrukāt