andrejsala.lv
Uz sākumu
Vēlos saņemt jaunumus
 
 
Attīstība Telpu noma Kultūra un Dzīvošana Par mums Karte
Pasākumu pārskatsObjektiMuzejiVideo
LV/EN/RU
Objekti
Dienvidu daļa
Šķūnis

 

Pa kreisi no ieejas Andrejsalas dienvidu daļā atrodas šķūnis. Šķūņa platība ir 94 kvadrātmetri, tā konstrukcijā izmantots koks.

 

Žurkas no konstrukcijas iekštelpām jau sen padzītas, un 

šķūnis gaida, iespējams, tieši jūsu idejas par tā pielietojumu – ikviena sabiedrībai lietderīga iniciatīva Andrejsalā tiek pienācīgi novērtēta un atbalstīta. Sūtiet e-pastu!

 

Pirmoreiz pa īstam šķūnī ienāca dzīvība 2007. gada vasarā, kad Andrejsalā risinājās starptautiska vides instalāciju izstāde Showroom 6: Matilde un kultūras forums Baltā nakts, par ko plašāku informāciju var atrast sadaļā Pasākumu pārskats.

 

 

Mehāniskais cehs

 

Mehāniskais cehs atrodas labajā pusē pie ieejas Andrejsalas dienvidu daļā. Patlaban Mehāniskajā cehā darbojas senlietu veikals Viss antīkais un Riga Spirits & Wine Outlet, apliecinot, cik efektīvi iespējams pielāgot agrāk nemīlīgās industriālās telpas tirdzniecības funkcijām.

 

 

 

Korpusu cehs

 

Korpusu cehu var uzskatīt par Mehāniskā ceha ēkas turpinājumu – abi ir savienoti ne vien fiziski, bet arī idejiski. Korpusu cehā darbojas Keitas kiosks, mākslas studija Pea-Hen un citi radošie kolektīvi.

 

Kopš 2009. gada maija Korpusu ceha pirmajā stāvā darbojas alkoholisko dzērienu lielveikals Riga Spirits & Wine Outlet.

 

 

Metināšanas darbnīcas

 

Metināšanas darbnīcās kopš 2006. gada pavasara darbojusies sabiedrība ar ierobežotu atbildību Kultūras cehs, kas apmeklētājiem labāk pazīstama ar nosaukumu Dirty Deal Cafe. Patlaban te darbojas izklaides vieta ar nosaukumu First Дača

 

Pirmais pasākums Metināšanas darbnīcās notika 2006. gada 20. maijā, un tas ietilpa Muzeju nakts burziņa Muzeo Zone programmā. 2007. gada septembrī te darbu sāka Dirty Deal Teatro, rīkojot dažādu neatkarīgu teātra apvienību un studiju izrādes.

 

 

Sarga māja

 

Ja var ticēt vienai tantei, sarga mājā reiz dzīvojis sargs ar sievu un trim meitām. Nav zināms, ko īsti sargs sargājis, taču sarga mājā valdījusi liela spodrība un saticība. Sarga meitas izaugušas lielas, apprecējušās un galu galā māju pametušas, bet sargs un viņa sieva viens aiz otra pārcēlušies uz labākiem medību laukiem. Vēsture klusē, kurš no viņiem bija pirmais, bet sarga māja joprojām stāv, kur stāvējusi.

 

 

Glabātava

 

Glabātava ir piemērota vieta smilšu, ledus, uguns un metāla skulptūru izgatavošanai un uzturēšanai eksponējamā kārtībā. 2006. gada vasarā pie glabātavas bija novietota trīsmetrīga smilšu skulptūra; šī ēka tika iekļauta arī 2007. gada vasarā notikušās vides instalāciju izstādes Showroom 6: Matilde programmā. Labs sākums turpmākajiem ar tēlniecību saistītiem publiskiem pasākumiem! Par prieku apmeklētājiem un māksliniekiem, glabātavā plānots radīt arī multimediju vidi.

 

Varbūt jums ir idejas par glabātavas turpmāku pielietojumu? Sūtiet e-pastu, un lūkosim, kā tās varētu īstenot!

 

 

Muitas noliktava

Atminiet šādu mīklu: apkārt liesmas, vidū zelts. Atbilde: muitas noliktava. No ārpuses šo ēku skauj sarkanā ķieģeļa apšuvums, kas to droši sargā no nejaušībām uguns un vēja izskatā.

Ēkas iekšpusē nav ne miņas no ķieģeļu nemīlīgā rūpnieciskuma, – tā no viena gala līdz otram darināta kokā. Atjaunota un uzspodrināta, muitas noliktava 2006. gadā kļuva par Naivās mākslas muzeja mājvietu, taču kopš 2012. gada vidus ēkā atrodas modernu apģērbu, apavu un aksesuāru tirgotava Oskuro Outlet.

Garāžas

 

Garāžās kādreiz tika turētas automašīnas un citi braucamrīki, kā arī riepas un lērums rezerves daļu, lai nepieciešamības gadījumā tas viss būtu pa rokai un liekams lietā. Tagad garāžās nekā no šīm lietām vairs, palicis vien nosaukums un pati konstrukcija.

 

Taču tagad garāžām ir piešķirta otrā dzīvība – tajās iekārtots kultūras nams Komutators un frīkbaiku darbnīca Apokalipses jātnieki. Daļa garāžas telpu izmanto restorāns Koya savām vajadzībām.

 

 

Tirgus laukums

 

Reiz bija. Tagad publiska ārtelpa, kur pilnu krūti var ieelpot spirgto Andrejsalas gaisu, ko caurstrāvo Daugavas tiešā tuvuma piesmaka, un ļaut vējam izplandīt matus uz visām četrām debespusēm. 

 

Tirgus laukumam līdz šim bijis visnotaļ plašs pielietojums - vasarā pasākumu laikā te darbojas āra kafejnīca, Muzeju naktī tika kurts ugunskurs un sarīkota frīkbaiku (velosipēdiem radniecīgi braucamrīki) izstāde, bet 2007. gada Andrejdienā te liesmoja varenas ugunsskulptūras. 2012. gada vasarā Tirgus laukumā tika izveidoti trīs vasaras restorāni.

 

Tirgus laukums ir pietiekami liels, lai tajā joprojām varētu rīkot plaša mēroga publiskus pasākumus. Ja arī jums ir vēlme sarīkot kādu pasākumu svaigā gaisā, sūtiet e-pastu!

 

 

Nojume

Nojumēs parasti kaut ko novieto. Parasti to, kas ikdienā maisās pa kājām. Andrejsalas nojume ir 100 kvadrātmetru liela, taču tā vairs nav parasta būve, kas stāv tukša – 2012. gada vasarā to līdz nepazīšanai pārveidoja Latvijas izlases futbolists Kaspars Gorkšs, kopīgi ar dombudriem šeit iekārtojot restorānu Koya.

Bijušais siļķu brāķis

Šis objekts senāk kalpojis Rīgas siļķu brāķa administrācijai. 2006. gada maijā tajā tika izveidota mākslinieku rezidence Singalong, kur uzturējušies un strādājuši dažādi viesmākslinieki.

2009. gada vasarā šajā ēkā biedrība Kultūras un mākslas projekts NOASS iekārtoja A. Rezidences, taču tagad šī vēsturiskā celtne gaida jaunus saimniekus

 

Elektrocehs

 

Pirms Elektrocehs nonāca dīkstāvē, tajā risinājās spraiga rūpnieciskā darbība. Tad iestājās klusums – pieklusa elektrisko un mehānisko ietaišu monotonā duna un apkārtni pārklāja aizmirstības putekļu kārta. Tomēr ne uz mūžīgiem laikiem.

 

Kopš 2006. gada pavasara Elektrocehā darbojas radošā apvienība Orbīta, kam aptuveni gadu vēlāk pievienojās arī Sapņa teātris. Patlaban Orbīta un Sapņa teātris Andrejsalā savu darbību ir pārtraukušas, un Elektrocehs stāv tukšs.

 

Galdniecība

 

Kopš savas atdzimšanas Galdniecība ir kalpojusi kā nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu mežs, īsfilmu festivāla Future Shorts un kluba Pulkvedim neviens neraksta... mājvieta. 

 

2010. gada vasaras izskaņā Galdniecība piedzīvoja kārtējo atdzimšanu, ko sarūpēja ērmriteņu aktīvistu kopiena Apokalipses jātnieki.  

 

 

Laboratorija

 

Kādreizējā ķīmijas laboratorija no iekšpuses ir visa baltā.

Ja vēlaties apskatīt šajā ēkā esošās telpas un izmantot tās savu radošo projektu īstenošanā, sūtiet e-pastu.


« Atpakaļ   |   Uz augšu   |   Izdrukāt


© SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums” 2006-2020