andrejsala.lv
Uz sākumu
Vēlos saņemt jaunumus
 
 
Attīstība Telpu noma Kultūra un Dzīvošana Par mums Karte
Pasākumu pārskatsObjektiMuzejiVideo
LV/EN/RU
Kultūra un Dzīvošana
05.01.2007.
Ceļš uz Andrejsalu

 

Informācijas laikmetā, kurā dzīvojam, Andrejsalas vārdu gadās pamanīt visai bieži; tas galvenokārt tiek pieminēts Rīgas pilsētas attīstības un kultūras dzīves kontekstā. Tomēr dažkārt kā virtuālajā, tā arī reālajā pasaulē sastopamies ar jautājumiem: „Kur tā Andrejsala īsti atrodas?” un „Kā tur var nokļūt?”. Šajā rakstā mēģināsim palīdzēt rast atbildi uz šiem jautājumiem, kamēr plašāka informācija par jau notikušajām un plānotajām norisēm Andrejsalā – ideju enkurvietā – joprojām ir atrodama citās mūsu vietnes sadaļās.

 

Taksometra šoferiem, protams, nerodas jautājumi, kurp jābrauc, kad pasažieris paskaidro, ka jānokļūst Andrejsalā, taču, atrodoties pilsētas centrā, šo galamērķi visvienkāršāk sasniegt, ejot ar kājām vai nobraucot pāris pieturas ar tramvaju (pēdējā gadījumā nevajadzētu palaist garām pieturu Vašingtona laukums, kurā jākāpj laukā).

 

Par galveno orientieri tiem, kas vēlas nokļūt Andrejsalā, var kalpot Rīgas pasažieru osta, kuru no salas dienvidu daļas šķir ūdenstilpne (tai dots nosaukums Andrejosta), vai – vēl tuvāk mērķim – gājēju pāreja un luksofors Elizabetes un Eksporta ielas krustojumā. Pieturā Vašingtona laukums izkāpjot no tramvaja, kas atbraucis no pilsētas centra, jāpanākas atpakaļ uz Vecrīgas pusi kādus 100 metrus, tad nonākam pie luksofora un, nostājoties ar seju pret Daugavu, Eksporta ielas otrā pusē uz sētas ieraugām lielu, zili krāsotu norādi, uz kuras ar baltiem burtiem uzrakstīts vārds Andrejsala. (Šī kombinācija – zils un balts – jāpatur prātā, jo tās ir Andrejsalas zīmola krāsas, un viesu ērtību labad tās izmantotas arī visās pārējās salā sastopamajās norādēs.)

 

Pie luksofora pārejam pāri Eksporta ielai, šķērsojam dzelzceļa sliedes, nepieciešamības gadījumā pagaidot, kamēr vilciens aizstums vai aizvilks prom vagonus ar oglēm vai citiem labumiem, nonākam pie sētas un turpinām ceļu norādē redzamajā – ziemeļu – virzienā. Pēc īsa brītiņa kreisajā pusē pamanām vārtus un simbolisku, Andrejsalas krāsās krāsotu betona bluķi. Šie vārti ir viena no ieejām salas dienvidu daļā. Aiz vārtiem pa labi atrodas Mehāniskais cehs, un turpat, pie šīs ēkas austrumu fasādes, ir piestiprināta shēma jeb karte, kurā attēlots ēku izvietojums salas dienvidu daļā. Pa kreisi no vārtiem atrodams šķūnis. Kārtīgi izpētījuši ēku izvietojuma shēmu, dodamies tālāk uz objektu, kurā notiek kaut kas saistošs (mēdz gadīties, ka pasākumi notiek vienlaikus dažādās ēkās, tāpēc virziena noteikšanā dažreiz labi palīdz maņu orgāni, piemēram, ausis).

 

Braucot uz Andrejsalu ar automašīnu, ceļš līdz betona bluķim ir tāds pats kā gājējiem. Kad tas ir sasniegts, turpinām braukt pa Andrejostas ielu gar Mehāniskā ceha ēkas sienu ziemeļrietumu virzienā, kamēr labajā pusē ieraugām enkuru – Andrejsalas simbolu – un tam iepretim ieejas durvis Korpusu cehā, virs kurām novietots zilibalts uzraksts Andrejsala. Aiz enkura, pretim ieejai, ir izveidots stāvlaukums, kur var ērti novietot automašīnu. Lai iekļūtu dienvidu daļā, nav nepieciešams mērot ceļu atpakaļ līdz bluķim, jo teritorijā var tikpat labi nonākt, izejot cauri Korpusu ceham, vai arī pa otriem vārtiņiem, kas atrodas aiz autostāvvietas ceļa kreisajā pusē. 

Laipni lūdzam Andrejsalā!

Lasiet vēl par agrāk slēgtā Andrejostas ielas posma atvēršanu autotransportam šeit!

 
 
 
 
 

« Atpakaļ   |   Uz augšu   |   Izdrukāt


© SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums” 2006-2022